W październiku 2017.

KRASNOLUDKI NA ZAKUPACH

16.10.2017 r. w poniedziałek grupa Krasnoludki udała się do Kauflandu na zakupy. Dzieci z paniami kupiły potrzebne produkty do wykonania sałatki jarzynowej.
Pani menadżerka Kauflandu oprowadziła dzieci po sklepie. Zapoznała z rodzajami towarów. Następnie pani pokazała zaplecze sklepu. Krasnoludki mogły obejrzeć piec do pieczenia pieczywa, maszynę do zgniatania kartonów.
Pani menadżer zaprosiła krasnoludki do ponownego odwiedzenia Kauflandu.
Dzieci otrzymały w prezencie maskotki.

RAJD PIESZY

17.10.2017 r. Krasnoludki wspólnie z grupą Biedronek wyruszyły na pieszy rajd w okolice ulicy Wiejskiej. Na wycieczce dzieci miały okazję poznawać ukształtowanie terenu, piękną złotą jesień. Z użyciem kamerki obserwowały rośliny i owady w przybliżeniu.
Krasnoludki i Biedronki brały udział w zabawach sprawnościowych: slalom między pachołkami, przeciąganie liny, wyścigi rzędów.
Był to dzień pełen wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci

KRASNOLUDKI ROBIĄ SAŁATKĘ JARZYNOWĄ

18.10.2017 r. w środę grupa Krasnoludków miała do wykonania kolejne zadanie kulinarne – sałatkę jarzynową. Dzieci z Paniami zaprosiły rodziców do pomocy. Krasnoludki wraz z rodzicami kroiły wcześniej ugotowane przez Panie kucharki warzywa i jajka. Przedszkolaki uczyły się precyzyjnego krojenia warzyw. Pokrojone warzywa wspólnie z rodzicami wymieszały dodając majonez, musztardę i śmietanę. Rodzice pomogli doprawić sałatkę solą i pieprzem. Potrawa wyszła niezwykle smaczna. Dzieci zjadły przygotowaną przez siebie sałatę, chwaliły jej smak. Przy okazji robót kuchennych dzieci utrwalały sobie z zasady zdrowego odżywiania.

KRASNOLUDKI W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

24.10.2017 Krasnoludki uczestniczyły w zajęciach cyklicznych w bibliotece. Tematem zajęć było „Najpiękniejszy pałac – królestwo lasu”. Pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom pojęcie – lasu jesienią, zapoznała z jego mieszkańcami: lis, kret, jeż, wiewiórka, dzik, niedźwiedź, sarna, borsuk. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania „Najpiękniejszy pałac”, którego bohaterami były ptaki: dzięcioł i dudek.
Dzieci brały udział w zabawach ruchowych: naśladowanie zwierząt leśnych, pokonywały tory przeszkód, które umożliwiały wykonywanie kolejnych zadań – znajdowały skarby: skrzaty z kasztanów. Następnie nadawały imiona swoim ludzikom i kolorowały pajace dla nich.
Na zakończenie Krasnoludki tańczyły w rytm muzyki. Zabawy przypomniały dzieciom, jak pięknym i ważnym środowiskiem przyrodniczym jest las.

« 4 5 6 7 8 »